Coat season / Balenciaga

Synonim innowacyjnego krawiectwa, ultra nowoczesnych fasonów, kreatywności. Założony sto lat temu przez Cristóbala Balenciagę dom mody z roku na rok umacnia pozycję jednego z liderów w branży marek luksusowych. Pod sterami Gruzina Demny Gvasalii Balenciaga stała się najszybciej rosnącą marką w grupie Kering. W jaki sposób w zaledwie kilka lat udało się młodemu projektantowi wywindować Balenciagę do rangi jednej z najbardziej pożądanych marek świata? Futurystyczna wizja Gvasalii w połączeniu z jego talentem i dziedzictwem hiszpańskiego domu mody zaowocowała rewolucją, której założenia nie przestają zaskakiwać.

W dobie nieustannie zmieniających się trendów estetyczna stabilizacja jest kluczem do sukcesu. Wie o tym Gvasalia, który zauważył fakt, że kobiety zmęczone chwilowymi trendami, poszukują nowoczesnych, dobrze skrojonych ubrań, w których będą czuły się dobrze. Nie pomylił się. Od lat projekty Balenciaga bazują na sprawdzonych konstrukcjach i kontrastach –  z jednej strony podkreślających kobiece kształty, z drugiej przeskalowanych i futurystycznych. Dzięki czemu kobiety co sezon nie muszą wymieniać całej garderoby, a jedynie uzupełniać ją o nowe pomysły Gvasalii. Świetnym przykładem jest płaszcz w kształcie klepsydry, jeden z flagowych modeli Balenciaga. Do jego produkcji wykorzystywana jest autorska technika 3 D, dzięki czemu każdy model jest idealnie skrojony. Doskonale dopasowuje się do kobiecej sylwetki, podkreślając jej atuty.

Filozofia Gvasalii jest mi bardzo bliska, bo właśnie z takich evergreenów buduję swoją garderobę. Są one nie tylko proste do noszenia czy wystylizowania, ale również wyjątkowe. Przy komponowaniu codziennych stylizacji nigdy nie zapominam o biżuterii i zegarku. I tym razem do całości dobrałam ulubioną złotą biżuterię, perły APART oraz zegarek Albert Riele w klimacie vintage.

Kolczyki & biżuteria APART / zegarek Albert Riele / płaszcz Balenciaga / buty The Row / torebka Céline

BalenciagaBalenciaga hourglass coatBalenciaga hourglass coatBalenciaga Balenciaga hourglass coatBalenciaga coatBalenciaga hourglass coat

  • JK.

    Genialne zdjęcia. Ciężko oderwać wzrok od tego płaszcza. Jak skrojony na Ciebie Gosiu. Złota biżuteria w punkt 👌🏼

  • Klasyka we wspaniałym wydaniu!