30 lat SOLAR

Trzy dekady tradycji. Kilkadziesiąt lat historii mody na polskim i europejskim rynku. I pokoleniowe uwielbienie dla projektów polskiej marki. To z pewnością wyróżnia SOLAR na tle innych rodzimych propozycji. Nic dziwnego, że 30-lecie na rynku SOLAR postanowił świętować w wyjątkowy sposób.

Początki SOLAR sięgają 1989 roku – to wtedy trzech współwłaścicieli przekuło inspiracje modą i podróżami w  stworzenie nowej na rynku marki dla kobiet. Tak jest do dziś. Bazujące na inspiracjach dalekimi wyprawami kolekcje marki co sezon sprzedają się na pniu. Wierność sprawdzonej estetyce połączona z aktualnymi trendami i nowoczesnymi fasonami to przepis na sukces. Dla klientek SOLAR znaczenie ma również jakość, a ta w przypadku polskiej marki również nie zawodzi. Wszystkie projekty tworzone są w poznańskiej siedzibie firmy.

Nic dziwnego, że jubileusz SOLAR, który przypada na jesień, marka postanowiła świętować w wyjątkowy sposób. Dla swoich klientek projektanci stworzyli wyjątkową kolekcję, której motywem przewodnim jest kwiecisty wzór obecny od zawsze w kolekcjach SOLAR. W jubileuszowych wzorach pojawiają się jesienno-zimowe gatunki takie jak irysy, dalie, klematis czy krzew śnieguliczki, a rysunki kwiatów są inspirowane botanicznymi rycinami. Kolorystyka wzoru – fiolet, koralowa czerwień i szmaragd – nawiązuje do trendów, ale jest też spójna z całą kolekcją jesień/zima 2019. Solar kwitnie przecież przez cały rok!

Moja ulubiona pozycja z jubileuszowej kolekcji SOLAR? Jest ich wiele! Jednym z wielu przykładów jest szmaragdowa sukienka, którą można stylizować na wiele sposobów. Będzie doskonale wyglądać jako dzienna propozycja noszona do sportowych butów, jak i wieczorowo do sandałków na szpilce.

Sto lat SOLAR!

Sukienka SOLAR kolekcja jubileuszowa / Sandałki & okulary Bottega Veneta 

  • Sukienka ma piękny kolor! Do twarzy Ci. 🙂

  • Sukienka jest przepiękna. Wyglądasz w niej bardzo elegancko. Mnie Solar oprócz kwiatów kojarzy się przede wszystkim z dzianinami, dlatego tym większe wrażenie robi na mnie to satynowe cudo.