Holiday Smart Guide

Okres przedświąteczny, to czas wiecznych dylematów związanych m.in. z wyborem prezentów. Co kupić? Sobie, jemu, jej… Osobiście jestem fanką przemyślanych upominków, które nie wyjdą z mody po jednym sezonie, a zawsze będą zachwycać wyjątkowym designem i funkcjonalnością. I takie też jest najnowsze dzieło Fossil – smartwatch najnowszej generacji – model FTW6018. Pojawił się w najlepszym czasie, by dodać go do listy prezentów, które chcielibyśmy znaleźć pod choinką.

To już czwarta generacja smartwatchy wprowadzona na rynek przez markę Fossil. I tym razem nowy model wyróżnia komfort użytkowania i oryginalny design, dopasowany do potrzeb i stylu nowoczesnych kobiet i mężczyzn. Tak, jak w przypadku mody czy wystroju wnętrz, estetyka przedmiotów, którymi się otaczamy, jest dla nas niezwykle istotna. To one umożliwiają nam tworzenie własnego, niepowtarzalnego stylu. Jeżeli szukacie takiego ideału, nowy smartwatch Fossil będzie strzałem w dziesiątkę. To nowoczesne technologiczne rozwiązania zamknięte w pięknie zaprojektowanym zegarku, który dodatkowo można spersonalizować, by odpowiadał naszym upodobaniom.

Co wyróżnia smartwatcha FTW6018 na tle innych tego typu urządzeń? Zasilany przez Wear OS firmy Google, oferuje ulepszenia w każdym aspekcie użytkowania: nowością jest pomiar tętna, funkcja płatności zbliżeniowych NFC, GPS i wodoszczelność. Twórcy zegarka zoptymalizowali również czas jego ładowania, skracając go do około godziny. Przyznam, że najbardziej zainteresowała mnie opcja zbliżeniowych płatności. Dzięki technologii NFC możemy dokonywać zakupów bez konieczności korzystania z karty (funkcja jest kompatybilna wyłącznie z Google Pay). Po wykonaniu kilku ustawień na tarczy, karta płatnicza jest gotowa na dokonanie płatności za pośrednictwem smartwatcha. To proste rozwiązanie sprawia, że nie musimy szukać karty lub smartfona, bo przecież zegarek jest w zasięgu ręki. 

Kolejne przydatne funkcje nowego smartwatcha to z pewnością GPS i możliwość monitorowania trasy spacerów, biegów, wycieczek czy przejażdżek rowerowych. Fakt, że nasz gadżet jest wodoszczelny z pewnością spodoba się tym, którzy aktywnie uprawiają sport, przyda się też podczas wakacyjnych wypadów. Teraz można monitorować treningi na basenie i korzystać z prysznica bez ryzyka uszkodzenia zegarka. Ale to nie wszystko! Nasz smartwatch, za pomocą aplikacji Google Fit, pozwala na monitorowanie tętna podczas każdej aktywności fizycznej. Wykresy rytmu serca pokazują postępy w czasie wielu różnych treningów, przez co możemy kontrolować ich efektywność. Magiczną funkcją smartwatcha Fossil jest również personalizacja tarczy zegarka. To my decydujemy o jej wyglądzie, mając do dyspozycji ponad 36 wyjątkowych wzorów, ale możemy też umieścić na niej zdjęcie wybrane ze swoich mediów społecznościowych. Ładowanie naszego smartwatcha jest niezwykle proste – wystarczy tylko położyć urządzenie na okrągłej magnetycznej baterii podłączonej np. do laptopa. 

Jeśli więc szukacie stylowego i nietuzinkowego prezentu dla siebie lub dla niego, to może warto lepiej poznać smartwatcha Fossil nowej generacji, który jest dostępny zarówno w damskiej, jak i męskiej wersji.

Życzę Wam trafionych prezentów!

  • Jak zawsze zachwycasz klimatem 🙂

  • JustynaM

    Ta sesja jest genialna! A zegarek już dawno dopisałam do listy prezentów dla Mikołaja 😉