Trending: Corduroy for fall

Modowych retrospektyw ciąg dalszy. Zapomniany i z niechlubną przeszłością sztruks wrócił po latach do łask i na wybiegi, a stamtąd prosto na ulice stylowych miast. Zupełnie nie rozumiem niechęci do tej niezwykle wdzięcznej tkaniny, którą wiele z Was zapewne kojarzy z czasów dzieciństwa. Jeśli tacy projektanci i domy mody jak Isabel Marant, Marc Jacobs czy Dries van Noten mogli na nowo zreinterpretować sztruks, to dlaczego by nie dać mu kolejnej szansy? Zwłaszcza, że pewnie każda z nas ma na dnie szafy sztruksowy garnitur lub marynarkę, które w łatwy sposób możemy zaimplementować do naszej codziennej garderoby.

Jak nosić sztruks? Paradoksalnie materiał ten jest bardzo podobny do jeansu – pod tym względem, że możemy go wystylizować absolutnie ze wszystkim. W minimalistycznej wersji wystarczy ciepły golf i ulubione spodnie (TU jako mikro trend sprzed roku). Genialnie prezentują się też sztruksowe total looki (jeden z nich pokazywałam Wam już rok temu m.in. TU i ostatnio TU). Widzicie, jakie to proste? Bazując na tym, co mamy w szafie możemy stworzyć “coś z niczego” – look zgodny z aktualnymi trendami. Wystarczą ulubione ubrania i dodatki jak biżuteria APART i zegarek Albert Riele, które towarzyszą mi w wielu moich publikacjach. Kto wie, może też polubicie sztruks?

Zegarek Albert Riele Gala via APART / Koszula Old Céline / Spódnica KappAhl Vintage / Marynarka Mango Committed / Torebka Loewe / Buty The Row

  • Kapitalna marynarka 🙂

  • Osobiście nie jestem fanką sztruksu, ale muszę przyznać, ze ten zestaw jest naprawdę świetny! 🙂 Masz oko.