Sekrety oczyszczania skóry / Foreo Luna 2

Jest modna, ale czy działa? Takich pytań, od czasu mojej publikacji na temat szczoteczki sonicznej LUNA 2, dostałam nieskończoną ilość. Lata mijają, a LUNA 2 od Foreo wciąż jest moim numerem 1 w domowym oczyszczaniu i pielęgnacji twarzy. 

Z pewnością do oszałamiającej popularności LUNA 2 przyczyniło się wiele gwiazd (chociażby Kim Kardashian), jednak ja zawsze wychodzę z założenia, że dobry produkt broni się sam. I tak też jest w tym przypadku. Po kilku latach używania szczoteczki sonicznej mogę powiedzieć, że jestem najlepszym przykładem na jej oczyszczające i odmładzające działanie.

Musicie wiedzieć, że LUNA 2 nie jest zwykłą szczoteczką do mycia twarzy, chociaż tę podstawową funkcję spełnia doskonale. To urządzenie, które każdego dnia pracuje nad naszą skórą i dla niej, by przedłużyć jej młodość i poprawić/utrzymać jej kondycję. W pielęgnacji twarzy jestem fanką małych kroków i konsekwencji. Święcie wierzę, że to, jak traktujemy swoją skórę na co dzień, zaprocentuje w przyszłości. Zwłaszcza teraz, kiedy zanieczyszczenie środowiska oraz wysokie stężenie smogu w powietrzu powoduje wiele skórnych (i nie tylko) dolegliwości, oczyszczanie twarzy stało się priorytetem pielęgnacyjnym. Do tej pory przetestowałam na sobie kilka innych alternatywnych metod domowego oczyszczania, ale właściwie tylko LUNA 2 w 100% spełniła moje oczekiwania.

Do czego właściwie służy LUNA 2 i jak jej używam?

LUNA 2 to szczoteczka, która działa na dwa sposoby – dokładnie oczyszcza skórę oraz działa profilaktycznie przeciwstarzeniowo. Poranny i wieczorny rytuał piękna trwa zaledwie dwie minuty, a efekty są spektakularne. Choć sekret polega na tym, że to my decydujemy z jakąś częstotliwością jej używamy – może to być 2 razy dziennie lub 1 raz w tygodniu, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Szczoteczka została zaprojektowana tak, by dokładnie oczyszczać skórę z zanieczyszczeń czy resztek makijażu, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach jak np. skrzydełka nosa. Używając mocy T-sonic bardzo delikatnie usuwa ona martwy naskórek skóry, więc produkty, które nakładamy po umyciu twarzy wchłaniają się jeszcze lepiej. W zależności od potrzeb przyciskami +/- można dostosować intensywność pulsacji – to bardzo intuicyjne urządzenie i szybko zauważymy, czy działanie szczoteczki jest za mocne, czy zbyt słabe. Do mycia twarzy najchętniej używam produktów typu pianka, które doskonale współpracują z LUNA 2. Po nałożeniu serum chętnie korzystam z jej funkcji anti-aging – wystarczy że wmasujemy produkty pielęgnacyjne drugą stroną szczoteczki, przez co ich substancje aktywne lepiej wnikają w głąb skóry. Tym samym działamy na zmarszczki mimiczne i ogólną poprawę kondycji skóry. Wiem od specjalistów np. od pani kosmetolog, że moja skóra jest w świetnej kondycji i jak na swój wiek, wygląda 5-10 lat młodziej. Dlatego kiedy ktokolwiek pyta mnie o mój przepis na dobry wygląd m.in. wymieniam tę szczoteczkę, która z pewnością przyczynia się do efektu, z którego jestem zadowolona.

W moim przypadku efekty działania mogłam zobaczyć już po kilku dniach. Skóra wyglądała na zdrowszą, lśniącą, a niespodzianki na niej pojawiały się zdecydowanie rzadziej. Pamiętam, że zastanawiałam się wtedy, czy tak już będzie zawsze, czy może skóra przyzwyczai się do szczoteczki i wróci do poprzedniego stanu. Po kilku latach regularnego stosowania w domu czy w podróży wiem, że efekt ten jest niezmienny, a szczoteczka soniczna LUNA 2 stała się niezbędnikiem pielęgnacyjnym w mojej kosmetyczce.

Dla kogo jest LUNA 2 i którą szczoteczkę wybrać?

Każda z nas ma inne potrzeby, na które odpowiadają 4 rodzaje szczoteczek LUNA 2  do różnych typów skóry: mieszanej, wrażliwej, tłustej i normalnej. Mój pierwszy wybór do skóry normalnej okazał się najbardziej trafny. Ponadto szczoteczka wykonana jest miękkiego i gładkiego silikonu klasy medycznej, który jest wyjątkowo delikatny dla skóry i jeszcze nie zdażyło mi się, by kiedykolwiek mnie podrażniła. Wygodą jest fakt, że ładujemy ją raz na 7 miesięcy (przy użyciu 2 razy dziennie) i możemy używać nawet pod prysznicem czy podczas kapieli w wannie, ponieważ jest ona w 100% wodoodporna. Co ważne szczoteczka jest objęta 10-letnią gwarancją jakości. Moja po latach używania wciąż wygląda jak nowa!

  • ANETA PALUCH

    Zaciekawiłaś mnie kochana 😉

  • Rozważam ten zakup od jakiegoś czasu i Twój wpis coraz bardziej mnie do niego przekonuje 🙂 Mam tylko nadzieję, że w moim przypadku szczoteczka będzie działać równie skutecznie.