Soft and strong / Stella McCartney

Kobieta, która projektuje dla kobiettak mówi o sobie Stella McCartney, za której kolekcjami kryje się coś więcej niż tylko znana metka. Wierna DNA swojej marki, od lat tworzy modę dla kobiet szukających w ubraniach nie trendów, a intelektualnego pierwiastka. Nonszalancki, niewymuszony styl z charakterystyczną dbałością o detale, to znak rozpoznawczy projektantki i punkt wyjścia do dalszych rozważań i pytań o nasze świadome wybory zakupowe czy styl życia.

Od samego początku istnienia marki, Stella McCartney dała się poznać jako działaczka na rzecz ochrony środowiska i zwierząt. Korzystając z najnowocześniejszych technologii produkcji, odrzucając naturalne skóry i futra, nieustannie podnosi poprzeczkę branży, która zdaje się coraz chętniej podążać jej śladami. Również dla wielu kobiet na świecie, aktywistka i ekolożka stała się wzorem do naśladowania. Na kanwie własnego stylu – niezwykle kobiecych, a jednocześnie ultrafunkcjonalnych ubrań ready-to-wear, stworzyła modowe imperium. Zapytana o receptę na sukces odpowiada:

Zawsze bądź wierna sobie, bądź pewna siebie, pracuj ciężko i staraj się być odpowiedzialna

Będąc w Paryżu podczas tygodnia mody zostałam zaproszona przez zespół Stelli McCartney na spotkanie, by obejrzeć najnowszą wiosenno-letnią kolekcję i porozmawiać o wartościach marki oraz aktualnych potrzebach kobiet. Nie ulega wątpliwości, że ubrania Stelli mają szansę wypełnić lukę po zmianie estetycznej w domu mody Celine. Wystarczy spojrzeć na moją dzisiejszą stylizację, którą wybrałam z jesienno-zimowej kolekcji Stelli McCartney. Talent projektantki objawia się w tworzeniu ubrań minimalistycznych, łatwych do noszenia, a jednocześnie niezwykle finezyjnych, opartych na romansie między tym co kobiece i męskie, delikatne i silne. Czy to nie kwintesencja dzisiejszej kobiecości? Czyż nie takie właśnie jesteśmy – silne i kruche jednocześnie?

Od zawsze czułam psychologiczny związek między tym jak się czuję a jakie ubrania wybieram do noszenia, i co te wybory mówią o mnie – podkreśliła Stella w jednym z wywiadów. Nie mogłabym wybrać lepszej puenty podsumowującej mój styl oparty na kontrastach. Podobnie jest i w tym zestawieniu, gdzie proste czyste formy oraz męskie kroje mieszają się z tym co kobiece i delikatne. Oba projekty, które widzicie na zdjęciach są przykładem niesezonowych ubrań, wybieranych świadomie spośród aktualnych kolekcji. Podobnie jak dodatki – zegarek Elixa na szerokiej bransolecie w złotym kolorze widzieliście już u mnie nie raz. Wkładam go zawsze wtedy, gdy chcę podkręcić stylizację, a jednocześnie zminimalizować ilość wkładanej biżuterii. Jeden mocny akcent na dłoniach wystarczy w przypadku tego looku.

PS. Po raz kolejny przypominam, że październik to miesiąc szczególnej aktywności na rzecz walki z rakiem piersi. Właśnie teraz mamy szansę wesprzeć instytucje, które realnie wspierając działania związane z profilaktyką i badaniami, zwiększając świadomość tej choroby. APART i ELIXA stworzyły specjalnie zegarek dedykowany tej inicjatywie. 30% ze sprzedaży wesprze badania nad rakiem piersi prowadzone w Ośrodku Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie. Więcej szczegółów TU.

Sukienka, płaszcza & torebka Stella McCartney via Vitkac / Zegarek Elixa via Apart / Sandałki The Row
Specjalne podziękowania dla hotelu Raffles Europejski za udostępnienie przestrzeni do sesji zdjęciowej.

  • Monika

    Gosiu jesteś najlepsza! Uwielbiam czytać Twoje teksty, z których zawsze dowiem się czegoś ciekawego i są pisane tak jakoś „z sercem”. Do tego te zdjęcia tak piękne, kobiece że powinnaś oprawić je w ramki. Chapeau bas!