Louis Vuitton Pre Fall 2018 / Raffles Europejski Warsaw

Dwie legendy. Jedno miejsce. Bogata historia niedawno otwartego hotelu Raffles Europejski w Warszawie oraz kolekcja Pre Fall 2018 francuskiego domu mody Louis Vuitton, przeplatają się na fotografiach mojej ostatniej sesji.

Louis Vuitton Pre Fall 2018

Zaprojektowana przez Nicolasa Ghesquiere’a międzysezonowa kolekcja to zbiór nowoczesnych podstaw kobiecej garderoby, którą wyróżniają luksusowe tkaniny i futurystyczne akcenty. Nie zabrakło flirtu z modą sportową – projekty zostały stworzone z myślą o mieszkankach metropolii, które w pięknych ubraniach chcą czuć się przede wszystkim komfortowo. Podczas prezentacji w warszawskim butiku Louis Vuitton, która miała miejsce w czerwcu, moją uwagę zwróciło kilka mocnych akcentów. Pokryta zwierzęcym motywem trapezowa sukienka w zestawieniu z kurtką bomberką, to elegancka, a jednocześnie niezwykle sportowa wersja dzienno-wieczorowego uniformu. Klasyczne kroje uszyte z technicznych, ale wygodnych tkanin, w sezonie jesiennym doskonale sprawdzą się z kozakami za kolano. W wersji letniej postawiłam na sandały na platformie, czyli reinterpretację ikonicznego modelu Laureate desert boot, obecnego w stałej kolekcji domu mody. Niekwestionowanymi gwiazdami kolekcji Pre Fall 2018 są akcesoria, zarówno nowości, jak i bestsellerowe modele zdobione monogramem Louis Vuitton i charakterystycznymi dla kolekcji wzorami. Wybrane modele z kolekcji Louis Vuitton Pre Fall 2018 znajdziecie w butiku marki w Warszawie przy ulicy Brackiej 9.

Raffles Europejski Warsaw
Two legends. One hotel.

Historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Europie, Raffles Europejski Warsaw, dawniej Hotelu Europejskiego, w którym miałam przyjemność wykonać te zdjęcia, podobnie jak historia francuskiego domu mody, sięga XIX wieku. Zaprojektowany w neorenesansowym stylu przez Henryka Marconiego, znakomitego XIX-wiecznego polskiego architekta o włoskich korzeniach, dziś odnowiony symbol XIX i XX-wiecznej Warszawy znów zachwyca przedwojennym blaskiem i bogactwem detali, nawiązujących do jej pięknej historii. Od samego wejścia przykuwają uwagę i cieszą oko prace współczesnych polskich artystów XX i XXI wieku – to zbiór ponad 500 dzieł kolekcji, stworzonej pod kuratelą Andy Rottenberg, szefowej działu kultury Vogue Polska oraz Barbary Piwowarskiej. Spektakularne wnętrza hotelu Raffles Europejski wypełniają m.in. prace rodzimych artystów takich jak Tadeusz Kantor i Jarosław Fliciński, fotograf Tadeusz Rolke czy Wilhelm Sasnal, jeden z najbardziej pożądanych na świecie artystów. Pasję i kunszt najlepszego rodzimego rzemiosła widać w każdym najmniejszym detalu 106 pokoi i apartamentów wypełnionych meblami wykonanymi na zamówienie, porcelaną i szkłem z lat 60., 70. i 80 czy stylowymi parkietami. Niezwykłych wrażeń wizualnych, jak i kulinarnych, podczas pobytu w Raffles Europejski dostarczają m.in. legendarny Long Bar, którego pierwowzór można znaleźć w Singapurze i gdzie gdzie ponad 100 lat temu narodził się słynny koktajl Singapore Sling (polecam spróbować!), restauracja Europejski Grill, którą pokazywałam Wam ostatnio na Insta stories, zaprojektowana przez uznane hiszpańskie studio Lázaro Rosa Violán, serwująca nowoczesną polską kuchnię “z twistem” czy historyczna cukiernia Lourse Warszawa.

Na wyróżnienie zasługuje też niezwykle gościnna atmosfera i legendarna obsługa, dzięki której można poczuć się jak w domu. Otoczenie sztuki i wspaniałe jedzenie sprawiają, że chętnie powracam do tego miejsca. Sesja zdjęciowa w jednym z apartamentów Raffles Europejski Warsaw otwiera mój cykl przedstawiający wnętrza tego wyjątkowego hotelu, uznanego za jedną z najbardziej prestiżowych destynacji na świecie. Do zobaczenia w Raffles!

Fot. Anna Zarzycka

  • Jest moc <3

  • JustynaM

    Jak zobaczyłam to zdjęcie na Instargamie to myślałam, że to oficjalna kampania z modelką! Stworzyłaś niepowtarzalny klimat i jakość. Jestem pod wielkim wrażeniem zdjęć <3