5 timeless pieces for every closet

Ponadczasowe elementy ubioru – co to właściwie dziś znaczy? Czy przed-instagramowy ulotny styl, o którym mówiła Coco Chanel wciąż istnieje? Z jednej strony wpadamy w bezrefleksyjny wir sezonowych zakupów. W końcu moda to zabawa, a jeśli możemy sobie na nią pozwolić, to dlaczego nie? Z drugiej jednak, na wartości wciąż zyskują rzeczy, z noszenia których czerpiemy długoterminową przyjemność. Są jak lokata, którą zawsze dobrze jest mieć. A dziś, niektóre z nich sprawiają, że słowo klasyka wcale nie brzmi staroświecko, bo zreinterpretowana przez prawdziwych artystów, nabiera całkiem nowego wyglądu.

Poza tym, nie oszukujmy się, każda z nas potrzebuje bezpiecznej bazy ubrań i dodatków, które pozwolą nam na błyskawiczne wyjście z domu, kiedy nie mamy czasu ani ochoty, by zastanawiać się, co na siebie włożyć. Sięgnęłam wstecz pamięcią i robiąc modowy rachunek sumienia, zdałam sobie sprawę, że na mojej liście wciąż widnieją te same pozycje – niebieskie jeansy, biały t-shirt, marynarka, buty na obcasie, zegarek/biżuteria. Tak było dekadę temu, jest i dziś. Tylko, że teraz, wobec każdej z tych rzeczy jestem niesłychanie wymagająca. A może po prostu dorastając modowo, wiemy dokładnie, czego chcemy?

Jeśli t-shirt, to z organicznej bawełny, ten z kolekcji Mango Committed mam już od dwóch lat i choć widać już na nim ślady czasu, wciąż trudno jest nam się rozstać. Jeansowe zauroczenia zdarzają mi się znacznie częściej, ale to właśnie o ten model Levisów 501 Skinny pytacie mnie bezustannie. Biżuteria i zegarki – to od kilku lat nowy rozdział w kreowaniu mojego codziennego stylu. Już wiem, dlaczego świat czasomierzy tak fascynuje mężczyzn, a wybór tego właściwego jest tak ważny. Nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez dobrego zegarka, stylowego i dopasowanego do mojego stroju. Model Albert Riele Gala już nie raz przewijał się na blogu. Jego piękno tkwi w detalach – prostym kształcie, tarczy z masy perłowej, która delikatnie mieni się w słońcu i sportowo-eleganckim charakterze. Doskonałym uzupełnieniem jest złoto srebrna biżuteria z modowej kolekcji APART ELIXA, z którą ostatnio nie rozstaję się. Marynarka? Daleko jej do przewidywalnej klasyki. Projekt Jacquemusa nie przestaje zaskakiwać mnie swoją niebanalną konstrukcją. To jeden z tych elementów garderoby, który zamienia najprostszą stylizację w stylową całość. Kultowy model klapek na obcasie Mysale od Manolo Blahnika to wciąż jedna z moich ulubionych par butów. Przeżyły paryską kilkugodzinną ulewę, przeżyją też warszawskie chodniki.

A bez jakich elementów garderoby Wy nie wyobrażacie sobie życia?

Zegarek Albert Riele Gala / Biżuteria Apart kolczyki, pierścionek, pierścionek 2/ Jeansy Levi’s 501 Skinny / Marynarka Jacquemus / Mule Manolo Blahnik / Torebka Céline

  • Jagoda

    Zaskakujesz za każdym razem, kiedy tu wchodzę. Chciałabym każdą rzecz z Twojej szafy!

  • Idealne jeansy <3