Meeting with Laura Mercier in London

Perfekcyjna skóra, najwyższej jakości kosmetyki i wyjątkowe podejście do kobiecego piękna – z tym kojarzy się kultowa marka Laura Mercier. To również jedna z moich ulubionych marek kosmetycznych, dlatego tak bardzo ucieszyłam się, gdy kilka miesięcy temu zostałam zaproszona do Londynu na wyjątkowe spotkanie, podczas którego miała miejsce premiera podkładu Flawless Fusion Utra-Longwear Foundation, który od niedawna dostępny jest w perfumeriach Douglas. 

Dla mnie Laura Mercier to coś więcej niż kolejna marka kosmetyczna. To wspaniały koncept, stworzony przez najlepszych profesjonalistów, którzy wiedzą jak zadbać o kobiece piękno, uwydatnić je i podkreślić. Podczas wyjątkowego spotkania w Londynie, miałam przyjemność poznać samą założycielkę marki, Laurę Mercier, a także Mary Greenwell, światowej sławy makijażystkę, która była odpowiedzialna za wizerunek wielkich gwiazd, m.in. księżnej Diany. Obecnie współtworzy team marki Laura Mercier, do którego dołączył ostatnio Mario Dedivanovic, znany jako król „contouringu” i makijażysta Kim Kardashian.

Kariera Laury Mercier nabrała rozpędu w 1985 roku, gdy przyjechała do Nowego Jorku i zaczęła współpracować ze światowymi magazynami mody. Szybko zyskała sławę w branży, co przełożyło się również na liczne współprace z gwiazdami. Przez długie lata była odpowiedzialna za wizerunek Madonny, Sarah Jessiki Parker czy Julii Roberts. W wykonywanych przez nią makijażach zawsze najważniejsza była idealna, promienna cera, która później stała się znakiem rozpoznawczym stworzonej przez nią marki.

Flawless Skin, to koncept lśniącej, nieskazitelnej skóry, uzyskanej dzięki odpowiednio dobranym produktom. W portfolio marki jest ich aż kilkanaście. Jak podkreśla sama Laura, perfekcyjna skóra to klucz do idealnego, ale naturalnego makijażu. Nic więc dziwnego, że światowymi ambasadorkami marki są takie sławy jak Aimee Song czy Garance Dore.

Podczas spotkania w Londynie udało mi się porozmawiać z teamem marki Laura Mercier. Co totalnie mnie zauroczyło, to fakt, że byli oni fantastycznymi, cierpliwymi rozmówcami, którzy chętnie opowiadali o tajnikach makijażu.

Specjalnie dla Was przeprowadziłam także krótki wywiad z Laurą, podczas którego zapytałam o jej markę, urodowe trendy i makijażowe must-have.

Laura, jaka jest obecnie Twoja rola w firmie, którą stworzyłaś?

Cały czas stoję na straży wszystkiego, co dzieje się w firmie. Dbam o jej spójność, ciągłe wprowadzanie nowych, innowacyjnych produktów najwyższej jakości, a także edukowanie w kwestiach makijażu.

Nowy sezon to zawsze nowe trendy w makijażu. Co kilka miesięcy pojawiają się reklamy, które starają się nam, kobietom, narzucić, w jaki sposób powinnyśmy się malować. Bardzo łatwo się w tym wszystkim pogubić. Jak marka Laura Mercier podchodzi do kobiecego piękna i wizerunku? Czy rzeczywiście co sezon powinnyśmy zmieniać sposób, w jaki się malujemy?

Każdy patrzy na makijaż w inny sposób. Niektórzy rzeczywiście zwracają uwagę wyłącznie na nowe trendy, nowe produkty, pojawiające się co chwila marki. Ja uważam, że make up to zabawa. Oczywiście, możesz eksperymentować z makijażem, testować nowe produkty, próbować na sobie obowiązujących trendów. Możesz również podejść do makijażu inaczej, prościej, tak aby podkreślał on naturalne piękno. Sposób, który zawsze się sprawdza, to połączenie tych dwóch rzeczy – eksperymentowania z trendami, ale posiadanie również kosmetyków niezawodnych, wysokiej jakości, co do których zawsze będziesz mieć pewność, że będą dla Ciebie doskonałe.

Czy poleciłabyś nam jakieś „pewniaki”, produkty, które zawsze sprawdzą się w codziennym makijażu?

Korektor Secret Concealer, bronzer, pomadka, mascara i oczywiście kredka do brwi.

  • Cudowne zdjęcia, no i te podkłady. Marzy mi się podkład tej marki 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Super! 🙂

  • Wicia

    Wow cudowna podroż <3 podobno podkłady to niebo 🙂