HUSH WARSAW: Co kupię na targach mody 7 i 8 maja?

To dzięki nim “płyniemy na fali”. I choć często staramy się negować ich znaczenie, to właśnie trendy i ich zróżnicowanie nadają rytm modzie. Jedne napędzają koło przemian, które odzwierciedla nastroje kulturalno-społeczne, by wyznaczyć nowe kierunki w dłuższej perspektywie. Inne zaskakują niczym kiepski żart, by po chwili przeminąć z wiatrem. Jak nie pogubić się w nich? Które wybrać, by nie czuć się jak ofiara mody?

Odpowiedź znajdziemy już w ten weekend na największych targach mody autorskiej w Polsce – HUSH WARSAW, czyli 7 i 8 maja w Zamku Królewskim, gdzie polskie marki zaprezentują wiodące trendy na wiosnę i lato 2016. Wśród nich nie zabraknie wyjątkowych projektów, które nie stracą na wartości po jednym sezonie. Na które marki oraz kierunki w modzie warto zwrócić uwagę? Oto mój subiektywny wybór trendów i marek, które wskazała Agnieszka Polkowska, specjalistka prognozowania trendów, autorka bloga Trendspot.pl), a których stoiska z pewnością odwiedzę.

ORGANIC SPIRIT

Szukasz alternatyw do masowej produkcji, z którą spotykamy się na co dzień? Bliski jest Ci kierunek “slow fashion”? Koniecznie zwróć uwagę na polskie marki, które sięgają do źródeł, czerpiąc ze skarbów ziemi i naturalnych surowców, oferując produkty wytworzone z poszanowaniem praw natury. Nazwy, które musisz znać? WEARSO (marka tworzy ubrania jedynie z bawełny organicznej, pozyskiwanej z upraw ekologicznych), Phenome (naturalne i organiczne kosmetyki, uhonorowane wieloma nagrodami m.in. Doskonałość Twojego Stylu czy Best Beauty Buys InStyle), KAROLINA BIK JEWELLERY (organiczne formy biżuterii zamknięte w unikatowe, fascynujące modele – przypominające plastry miody, rafy koralowe czy molekuły, które nawet mnie, a wielką fanką biżuterii nie jestem, zapierają dech w piersiach).

wearso
Fot.: www.wearso.com
Karolina Bik biżuteria
Fot.: www.karolinabik.com
Karolina Bik biżuteria 2
Fot.: www.karolinabik.com
phenome
Fot.: www.phenome.com

BOBO, czyli bourgeois boheme

Jeśli kochasz styl Paryżanek, z pewnością musisz odwiedzić m.in. stoiska Zofii Chylak, Kaaskas, Sans, czy Nanko. Jeśli miałabym kupić tylko jedną rzecz na nadchodzących targach, to byłaby to torba-worek, wykonana ze skóry tłoczonej na wzór łusek pytona czy krokodyla. Kultowe modele, z którymi spotkacie dziewczyny od mody (te wtajemniczone;), zachwycają się ich funkcjonalnością i detalami. Ja jestem typem, który kupuje przez dotyk – ilekroć widzę koleżankę z torbą Zofii Chylak nie mogę się powstrzymać i zawsze ją “macam” – niesamowicie miękka skóra tylko upewnia mnie w przekonaniu, że to model doskonały i stworzony absolutnie dla mnie.

zofia chylak torba worek
Fot.: www.chylak.pl

CITY ZEN

Kolejny bliski mi nurt i holistyczne podejście do życia, w którym zwracamy uwagę na to, jakimi przedmiotami się otaczamy, w co się ubieramy i jak żyjemy. Wszystko to wpływa przecież na nasze samopoczucie. Ważna jest jakość tkanin, ich faktura, zaskakujące detale, wyrafinowane formy ubrań czy chociażby zapachy przywołujące dobre wspomnienia. W telefonie już odnotowałam wizytę w LOUS, u Anki Krystyniak i w MO61. Od dawna marzę, by stworzyć swój zapach i postawić na półce duży, niemal apteczny flakonik z ciemnego szkła, wypełniony unikatową wonią. Ekscytacji dodaje fakt, że dostępne w MO61 kompozycje zapachowe, bazy oraz poszczególne nuty zapachowe pochodzą z Grasse – mekki świata perfum, miasta z filmu Pachnidło. Mam nadzieję, że z pomocą fachowców MO61 uda mi się stworzyć wyjątkowy zapach! A jeśli nie, intryguje mnie bardzo – Rosie, Sweet Oud, Gipsy, Vetiver, Velvet Devil…

mo61 perfumy
Fot.: www.MO61.pl

FASHION PR TALKS x HUSH WARSAW

hush

Ale targi mody HUSH, to nie tylko zakupy, ale też kreatywne spotkania i wymiana doświadczeń z przedstawicielami branży. W tym roku rusza pierwsza edycja FASHION PR TALKS x HUSH WARSAW, podczas której będzie można wziąć udział w wielu panelach dyskusyjnych, otwartych dla wszystkich uczestników targów. Serdecznie zapraszam Was nie tylko na panel pt.: “Dlaczego moda ma znaczenie”, który będę miała przyjemność poprowadzić, gdzie prelegentami będą Ania Kuczyńska, Karolina Sulej i Tobiasz Kujawa. Sprawdźcie szczegółowy program: http://bit.ly/FashionTalksProgram, zarejestruj się i odbierz bilet na targi i forum: http://bit.ly/FashionTalksRejestracja i mam nadzieję do zobaczenia w sobotę i w niedzielę!

  • Monika Barańska

    To będzie bardzo ciekawe wydarzenie ! Ja niestety nie będę mogła się na nim pojawić, ale wszystkim już teraz życzę miłej zabawy i Tobie Gosiu powodzenia :* Ta czarna torba – worek jest boska ! 🙂

  • Małgorzata eS

    Dla mnie za daleko, ale pewnie w pierwszej kolejności wybrałabym się do stoisk z zapachami. Marzy mi się jeden flakon pełen irysów, a drugi jakiś słodko-różany 😉