Zakupy w PiQ.pl – tu moda łączy się ze sztuką

Idea jest ciekawa, bo PIQ od początku romansuje ze sztuką, co na pewno koncepcyjnie wyróżnia ich na rynku. Miłe zaskoczenie, bo wirtualną aleję handlową namalowała Anna Halarewicz, ceniona ilsutratorka mody. W ramach galerii sztuki Borowik Collection Art Space kupimy tu prace takich artystów jak: Jarosław Modzolewski, Jerzy Nowosielski, Leon Tarasewicz, Monika Szwed, Paweł Susid, Stanisław Fijałkowski czy Stefan Gierowski. Rewelacyjnym pomysłem jest też ścisła współpraca PIQ z Operą Narodową, dzięki czemu dostaniemy tu bilety na najbardziej pożądane premiery.

Również oferta zaskakuje pozytywnie. Znajdziemy tu ubrania, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów – pojawili się m.in. Paprocki&Brzozowski, których linię premium można nabyć po raz pierwszy w internecie, Mariusz Przybylski z możliwością zakupu lini premium i basic, Blessus, Teresa Rosati, Filip von Polen, którego projekty docenił Vogue, Forget-me-Not z projektami opartymi o zabytkowe monety.

W ofercie są także światowe marki takie jak: Play – Comme des Garçons, Sandor Lakatos – ceniony węgierski kreator mody, Le Facette – francuska marka akcesoriów dla kobiet, a także Velizance – marka damskiej biżuterii.

piq 2

Zaciekawiona konceptem PIQ, zadałam kilka pytań Dorocie Szlendak i Hubertowi Piekarzowi, twórcom platformy.

Czym wyróżnia się PiQ na polskim rynku?

Tego typu koncept na pewno wyróżnia nas na polskim, ale i europejskim rynku. Oczywiście jest wiele butików, które oferują w swoim asortymencie projekty polskich designerów – my natomiast nie chcemy się skupić wyłącznie na polskich nazwiskach, swoją ofertę codziennie poszerzamy o kolejnych projektantow z całej Europy.
Dlatego w naszym butiku oprócz topowych w Polsce designerów jak np. Mariusz Przybylski czy duet Paprocki&Brzozowski znalazł się również węgierski projektant Sandor Lakatos czy znane na całym świecie marki jak PLAY Comme des Garçons, Cacharel czy Jean Paul Gaultier.
W najbliższym czasie planujemy wprowadzić też kilka marek z Francji, Niemiec, Ukrainy, Rumunii czy Bułgarii.

Co kryje się pod nazwą?

Rozwinięcie skrótu PiQ to z francuskiego Prestige et Qualité , czyli Prestiż i Jakość.

Jakie konkurencyjne usługi i produkty oferuje platforma?

Jako pierwsi w polskim Internecie wprowadziliśmy do swojej oferty linię premium duetu Paprocki&Brzozwski, a w ciągu kilku najblizszych dni zaskoczymy swoich klientów światowej sławy markami takimi jak między inymi: Cacharel czy Jean Paul Gaultier.
To co nas wyróżnia to również sprzedaż biletów na najbardziej pożądane premiery w Operze Narodowej. Jak również galeria sztuki współtworzona przez jednego z najbardziej cenionych kolekcjonerów w Europie -Michała Borowika.
Jeśli chodzi o usługi, ktore zdecydowanie nas wyróżnią – w najbliższym czasie planujemy ruszyć z tzw . personal concierge, w ofercie znajdzie się dostawa wybranych produktow w ciągu maksymalnie 6h na terenie Warszawy.
W naszych niedalekich planach jest także współpraca z personal shopperami w trzech, najważniejszych pod względem modowym, miastach europejskich: Paryż, Mediolan i Londyn.

Do kogo skierowany jest projekt?

Projekt skierowany jest do tzw. „ obywateli świata“, nie bojących się eksperymentować z modą – otwartych na oryginalne projekty, a niekoniecznie znaną w Polsce metkę. Osób wrażliwych na piękno i sztukę.
Jest to na pewno klient luksusowy, ale także taki, który aspiruje do bycia nim – w związku z tym w naszej ofercie pojawiają się ekskluzywne linie ubrań szytych wyłącznie na miarę jak również projekty bardziej dostępne cenowo, zachowujące przy tym wysoką jakość. Selekcja produktów jest kluczowym elementem naszego biznesu, na który stawiamy ogromny nacisk.

Dziękuję za rozmowę.