3 najlepsze płaszcze na wiosnę – który nr 1?

Nie wiem jak Wy, ale ja szybko przyzwyczajam się do ubrań, w których czuję się wyjątkowo dobrze. Podstawą jest prostosta, wygoda i to coś, co kręci mnie w danej rzeczy. Ostatnio są to 3 rzeczy, a dokładnie płaszcze CAPE TOWN, OFF DUTY i ICONIC, które noszę na zmianę, w zależności od okazji i humoru, a bez których już nie wyobrażam sobie życia:)

plaszcz dresowy

Moja szafa, jak pewnie wiecie, to zbiór prostych ubrań – baz, które można ze sobą łatwo zestawić i które nie są sezonowymi fanaberiami. Prowadzę aktywny tryb życia, w ciągu dnia biegam od spotkania do spotkania, więc najlepiej czuję się w jeansach i t-shircie, na który mogę zarzucić płaszcz. To podstawa, a charakteru całości stylizacji nadaję butami i dodatkami. Jeśli ma być totalnie na luzie wkładam buty sportowe, a wystarczy zmienić je na szpilki, a płaszcz przewiązać paskiem i już robi się nonszalancko i bardziej wyjściowo.

Ostatnio spotkałam się z jednym z zaprzyjaźnionych stylistów, współpracujących z polskimi magazynami, spojrzał na mnie i mówi: Wiesz, tak niewiele potrzeba, żeby kobieta wyglądała świetnie, szkoda, że u mężczyzn nie jest podobie… A ja zawsze powtarza, że wystarczą proste ubrania i ciekawa biżuteria, jak np. kluczyk z elementów swarovski polskiej marki Altra Dea, który też ostatnio dopasowuję do wielu ubrań. Plus oczywiście dobre jakościowo dodatki, na których nigdy nie oszczędzam, ale też kupuję je z głową, ale o tym też przecież wiecie…:)

PS. Ciekawa jestem, który z tych trzech płaszczy podoba Wam się najbardziej?

3164

Płaszcz – Illesta
Naszyjnik – Altra Dea
Jegginsy – Primark

Buty – Adidas Originals
Okulary – Eternidad

 • P

  Cape Cod kilka dni temu kosztował 199 zł…

 • Magdalena Go Demb

  Dla mnie Cape Town i Off Duty… i kompletnie nie wiem na który się zdecydować…

  • Magdalena, nie pomogę, bo też nie mogłabym 🙂 W końcu może któryś Ci się przyśni i się zdecydujesz 😉

 • Każdy z tych płaszczy ma w sobie to Coś. Gdybym miała wybrać jeden model, to wzięłabym pod uwagę najkorzystniejszą do mojej sylwetki długość i kolor. Idąc tym tropem, mój wybór padł by na OFF DUTY 🙂 Stylizacje bardzo uniwersalne i pasujące do każdego z płaszczy 🙂

  • Aniu, przynajmniej konkretnie. Choć ja na przykład chętnie zobaczyłabym się w ICONIC, taka totalna prostota i ascetyczne linie bardzo mi do Ciebie pasują:)
   PS. Uwielbiam ten look: http://microclimat.pl/boho/

   • Masz rację Gosiu, ja również dobrze się czuję w prostych formach a w OFF DUTY, sporo się dzieje. ICONIC to wyzwanie… ta długość 🙂 Wybór byłby trudny. Dziękuję za PS. 🙂

 • Ewa Żmuda-jankowska

  no ze słuchawkami na uszach Cię jeszcze nie widziałam Kochana 🙂
  mimo iż wpis jest o płaszczach, a moje zdanie na ich temat znasz – 6+ 🙂
  to powalasz mnie w stylizacji ze słuchawkami.

  pięknego dnia!

  • Nowy nabytek 🙂 Czasem zdarza mi się słuchać muzyki 🙂
   Ewcia, dziękuję, udanego popołudnia!
   PS. I tak wiem, który najbardziej Ci się podoba 🙂

 • we wszystkich wyglądasz fantastycznie! od dłuższego czasu szukam takiego jak Iconic! (najlepszy!) szkoda, że obecnie niedostępny.