KEYCE “Good Times” – kolekcja, którą chcę nosić

Który to już sezon marki Keyce?

Sezon wiosna lato 2014 jest drugim sezonem marki Keyce. Zadebiutowaliśmy w sierpniu 2013 roku z kolekcją “Miss the rainbow” na jesień i zimę, teraz wypuściliśmy drugą kolekcję: “Good Times” na wiosnę i lato 2014. Trochę przewrotnie zaklinamy więc przyszłość nazwą kolekcji, to mają być nasze dobre czasy. Sam pomysł na markę powstał jednak dużo wcześniej – 2 lata przed naszym debiutem. Przez ten czas tworzyliśmy wizję i wizerunek marki, którą chcielibyśmy nosić i kochać.

Kto stoi za sukcesem marki?

Markę Keyce tworzy duet damsko-męski. Stawiamy sobie jednak dość wysoko poprzeczkę i daleko nam jeszcze do mówienia o sukcesie marki 😉 Dzielimy między sobą równo obowiązki i wspólnie dbamy o przyszłość marki.

Czym Keyce wyróżnia się na tle innych polskich marek streetwearowych?

Tworząc Keyce chcieliśmy wprowadzić na polski rynek nurt luksusowego streetwear’u, czyli ubrań do noszenia na co dzień w perfekcyjnej jakości. Zwracamy więc uwagę na detale oraz wykończenia. Hasło marki, Keyce: tailor-made polish streetwear, nawiązuje do przełożenia perfekcyjnego krawiectwa na ubrania w klimacie mody ulicznej. Kierujemy się filozofią “slow fashion”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy filozofią wolno zmieniających się trendów. Tworzymy więc ubrania, które są aktualne przez wiele sezonów, chcielibyśmy żeby były nawet ponadczasowe. Ilość zużytych ubrań, które co roku wyrzucamy przeraża. Naszym celem jest przekonanie jak największego grona odbiorców, żeby w końcu zastąpić masowość umiłowaniem do jakości.

Jak wygląda proces produkcji Waszych ubrań – od pomysłu do gotowej kolekcji?

Samo tworzenie kolekcji to efekt wielu składowych, czyli tego co nas otacza, naszych podróży, przemyśleń, obserwacji przypadkowych zdarzeń. Wszystko to infekuje naszą świadomość, która tworzy pomysły. Te z kolei utrwalamy na papierze. Następnie tworzymy szablony, szyjemy pierwowzory i nanosimy poprawki do momentu uzyskania zadowalającego efektu. Jesteśmy trochę egoistyczni, gdyż każdy projekt musi w 100% podobać się nam. Jako pierwsi nosimy i testujemy nasze ubrania, część z nich trafia do produkcji.

Gdzie powstają Wasze ubrania? Z czego są wykonane?

Wszystkie ubrania szyjemy w polskich szwalniach, wiemy w jakich warunkach pracują nasze szwaczki. Etyka biznesu jest dla nas równie ważna jak każdy inny aspekt zarządzania marką. Większość materiałów pochodzi z Polski. Uwielbiamy polski len i bawełnę! Zdarza nam się zastąpić polskie materiały włoskimi, ale tylko wtedy kiedy nie możemy podobnych znaleźć u nas w kraju.

Co jest dla Was najważniejsze w projektowaniu?

Przede wszystkim jakość i wierność idei marki, którą nakreśliliśmy sobie przy jej tworzeniu. Jeśli zostaniemy wierni sobie, a ludzie to pokochają, będzie to oznaczać, że odnieśliśmy sukces.

Najbliższe plany Keyce?

Zdecydowanie dążenie do perfekcji i stworzenie globalnej marki z jasną misją i przekazem. Planujemy również przygotować kolekcję, która mogłaby zostać pokazana na wybiegu.

Jak kształtują się ceny Waszych ubrań?

Ceny naszych ubrań mieszczą się w przedziale 100 – 400 zł. Wszystkie nasze ubrania można znaleźć na keycestore.com.

imageimageimageimageimageimageimageimage