Paper ships – nowy hit Poli Pospieszalskiej

Jeśli śledzicie mojego bloga to pewnie wiecie, że jestem wielką fanką Poli – poznałyśmy się kilka lat temu podczas London Fashion Week, gdzie Pola śpiewała podczas eventu inauguracyjnego. Od tamtej pory uważnie obserwuję rozwój jej kariery. Bo Pola to nie tylko utalentowana piosenkarka, ale też współzałożycielka charytatywnej grupy K-9 Angels, ratującej bezdomne psy z całej Europy, działającej prężnie w Wielkiej Brytanii. Była też gościem mojego “Small Talk” wraz z Ianem Zieringiem.

Wracając do tajemniczych “Paper ships”, nie sposób wyrazić słowami emocji, które wywołuje ta produkcja. Pola od pierwszych sekund utworu zaskakuje barwą głosu, niezwykle lirycznym brzmieniem, który w moim przypadku zadziałał hipnotyzująco, wkradając się do najgłębszych zakamarków duszy i ciała i wybrzmiewając melodią, której nie da się zapomnieć. Do tego dochodzą doznania wizualne i historia przedstawiona w teledysku, którą każdy pewnie zinterpretuje na swój sposób.

To piosenka o kończeniu się miłości i o próbie jej wskrzeszania – bez bólu się nie obejdzie – powiedziała mi Pola, kiedy zapytałam ją o jej przekaz.
I czasem zdarza się cud, związki wracają do życia. To o tym, że im bliżej się z kimś jest, tym bardziej może boleć.

“Paper ships” to nowa jakość brzmienia w Twoim wydaniu. Takiej Poli jeszcze nie słyszałam…

Muzycznie zawsze interesowały mnie ciemniejsze, bardziej rockowe brzmienia, ale też uwielbiam połączenie muzyki klasycznej z nowoczesną, stąd orkiestrowe aranże smyczków. Na nowej płycie będę właśnie szła w tym kierunku.

Teledysk jest dość mocny – magia, zmartwychwstanie, figurka Matki Boskiej, z której oczu płyną łzy krwi, kogut… To wszystko bardzo niepokoi, a jednocześnie fascynuje. Nie obawiasz się, że użycie symboli religijnych może być różnie odebrane?

Każdy kto będzie uważał, że wykorzystanie wizerunku Matki Boskiej dla sztuki jest niewłaściwe powinien przejść się do najbliższej galerii sztuki. Bo było nas wielu 😉

Najbliższe plany?

W tej chwili pracuję nad nowym kawałkiem z Andym Summersem z grupy The Police oraz z Johnem Altmanem.

Paper Ships grały już stacje BBC i Amazing Radio. Muzykę i słowa napisała Pola i Anne Wu, a aranżacje wykonał światowej sławy kompozytor, John Altman, który współpracował m.in. z Jimim Hendrixem, Erikiem Claptonem czy Philem Collinsem. Teledysk do utworu wyreżyserował Maciej Michalski.